آدرس:

تهران، سه راه تهرانپارس، جاده آبعلی، خیابان اتحاد، پلاک 243

تلفن:

09124179750 - 02177348201

8 کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای که فکرش را هم نمی‌کنید!

8 کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای که فکرش را هم نمی‌کنید!

8 کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای که فکرش را هم نمی‌کنید!

کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای در اصل حمل و جابه‌جایی مواد فاسدشدنی است. اما، اگر فکر می‌کنید ماشین‌های سردخانه‌ای فقط برای حمل و نقل میوه ها، سبزیجات، گوشت‌ها و غذاهای منجمد و تازه هستند، دوباره در مورد آن فکر کنید! بسیاری از اقلام دیگر را می‌توان با ماشین‌های سردخانه‌ای حمل کرد. اجازه دهید با یکدیگر نگاهی به متنوع‌ترین و شگفت‌انگیزترین چیزهایی که با ماشین‌های اتاقک‌دار سردخانه‌ای حمل می‌شوند، بیندازیم. اما قبل از آن بهتر است کمی با این ماشین‌ها و کاربرد اصلی‌شان بیشتر آشنا شوید.

کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای

کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای به طور معمول

کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای زیاد است و در واقع این ماشین‌ها یکی از پرکاربردترین‌ها به شمار می‌روند. از آن‌ها برای حمل و نقل بسیاری از محموله‌های فاسدشدنی و حساس استفاده می‌شود که برخی از آن‌ها عبارتند از:

  • حمل دارو
  • جا به جایی مواد خنک شده
  • حمل و نقل مواد غذایی فاسد شدنی
  • جا به جایی محصولات لبنی
  • حمل و نقل گوشت و مرغ منجمد
  • جا به جایی پروتئین‌های فاسد شدنی

اما همانطور که در ابتدا گفتیم، ماشین‌های سردخانه‌ای کاربردهای متنوع‌تر و جالب‌تری دارند.

جا به جایی زنبورهای عسل یک کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای

شاید عجیب به نظر برسد، اما بسیاری از شرکت‌ها از ماشین‌های سردخانه‌ای برای حمل زنبورهای عسل استفاده می‌کنند. زنبورهای عسل مقدار زیادی گرما تولید می‌کنند. وقتی زنبورها را در یک اتاق در بسته حمل می‌کنید، نمی‌توانند از آن خارج شوند. به این ترتیب، گرمای زیادی ایجاد می‌شود و مشکلاتی ایجاد می‌کند، بنابراین استفاده از ماشین‌های سردخانه‌ای در این مورد ضروری است.

جا‌‌به‌جایی برخی از حیوانات یک کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که باغ وحش‌ها چگونه پنگوئن‌ها را حمل می‌کنند؟ بله، درست حدس زده‌اید این هم یک کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای است. پنگوئن‌ها برای زنده ماندن به سرما نیاز دارند و کنترل دما مشکل اصلی باغ وحش داران در هنگام جابجایی آن‌هاست. همچنین اگر پنگوئن‌ها در فضای باز حمل شوند باعث ایجاد صدای زیاد و مزاحم در جاده می‌شود. جابجایی پنگوئن‌ها با استفاده از ماشین‌های سردخانه‌ای آن‌ها را از دید عموم پنهان نگه می‌دارد و کمک می‌کند گرما اذیتشان نکند.

کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای، جابجائی پنگوئن

درخت کریسمس

یک کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای این است که درخت‌های کریسمس را در ماه دسامبر به خانه مسیحیان برساند! عجیب است؟ دلیل جا به جایی درخت کریسمس با این ماشین ها، مربوط به شاخه‌های درخت می‌شود، شاخه‌های درخت کریسمس برای تزیینات به شادابی خود نیاز دارند. ماشین‌های سردخانه‌ای می‌تواند راه حلی باشد که برای شاداب نگه داشتن درختان کریسمس به آن نیاز است.

حمل و نقل لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی یک کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای

این صنعت به شدت به ماشین‌های سردخانه‌ای متکی است. عطرها، لوازم آرایشی و سایر محصولات مراقبت شخصی که هر روز استفاده می‌کنید، قبل از رسیدن به دست شما، از کارخانه به انبارها و مغازه‌ها منتقل می‌شوند. در طول این دوره انتقالی طولانی، باید از فاسد شدن آن‌ها جلوگیری کرد. به عنوان مثال، اگر دمای صحیح کامیون حفظ نشود، رژ لب می‌تواند به راحتی ذوب شود. اگر شرایط دمایی مناسب نباشد، اشیایی مانند عطرها نیز در خطر خراب شدن یا اسیدی شدن قرار می‌گیرند.

کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای، جابجائی وسایل ؛آرایشی

جا‌به‌جایی محصولات دارویی

این کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای احتمالاً یکی از اولین حدس‌های شما باشد. هنگام حمل و نقل محصولات دارویی، ممکن است در ترافیک یا شرایط نامساعد آب و هوایی قرار بگیرید. واکسن‌ها و برخی داروها باید در دمای پایین نگهداری شوند تا از فساد آن جلوگیری شود. بنابراین، هنگام حمل دارو باید به یاد داشته باشید که گرما یا سرمای شدید مضر است.

واکسن‌ها به دما حساس هستند و میزان حساسیت هر دارو هم بسته به نوع آن متفاوت است. سازمان جهانی بهداشت (WHO) هر دمایی بین +۲ تا +۸ درجه سانتی گراد را برای حمل و نقل دارو مناسب می‌داند. گروه مشاوره فنی استرالیا در ایمن‌سازی (ATGI) نیز این دستورالعمل‌ها را پذیرفته است. به عنوان مثال، انسولین و واکسن آنفولانزای فصلی باید در دمای بین ۳۵ درجه فارنهایت تا ۴۶ درجه فارنهایت (۱.۶۶۷ درجه سانتیگراد و ۷.۷۷۸ درجه سانتیگراد) حمل و نگهداری شود تا از فساد و آلودگی آن‌ها جلوگیری شود.

جا به جایی سیگار یک کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای!

با کمال تعجب، حتی سیگار، سیگار برگ و سایر محصولات تنباکو دار محبوب نیز برای حفظ تازگی و کیفیت خود به دمای کاملاً کنترل شده نیاز دارند و با ماشین‌های اتاقک دار سردخانه‌ای جا به جا می‌شوند. قرار گرفتن در معرض گرمای شدید تنباکوها را خشک می‌کند و مواد معطر را از بین می‌برد. بنابراین محصولات تنباکو می‌توانند در گرما سفت و شکننده شوند و طعمی تند پیدا کنند.

اکثر شرکت‌های دخانیات در حال حاضر با استخدام شرکت‌های ماشین‌های اتاقک دار سردخانه‌ای حرفه‌ای شخص ثالث، هزینه‌ها را کاهش می‌دهند. دمای مطلوب برای جا به جایی تنباکو و سیگار بین ۴ تا ۱۵ درجه سانتیگراد است.

سیگار کشیدن یکی از علل اصلی مرگ و میر و بیماری در جهان است
سیگار کشیدن یکی از علل اصلی مرگ و میر و بیماری در جهان است

حمل و نقل هنر!

گالری‌های هنری تمام تلاش خود را می‌کنند تا کیفیت آثار هنری را که خلق می‌کنند، حفظ کنند؛ بنابراین منطقی است که هنگام انتقال نیز به همان میزان دقت کنند. کنترل رطوبت و دما هنگام حمل و نقل آثار هنری، عتیقه جات، اتومبیل‌های موزه و سایر اشیاء با ارزش مهم است. دمای مطلوب برای حمل این اقلام حدود ۷۰ درجه فارنهایت در نظر گرفته می‌شود.

مواد شیمیایی و خطرناک

بسیاری از شرکت‌ها از مواد شیمیایی و سایر مواد خطرناکی استفاده می‌کنند که اغلب برای سلامتی ما مضر هستند. هنگام حمل و نقل این مواد خطرناک، کنترل دمای مناسب ضروری است؛ زیرا در غیر این صورت، ممکن است فاجعه ایجاد شود.

محصولاتی که از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند، مانند ورق‌ها و چسب ها، به راحتی می‌توانند کیفیت گرما و رطوبت را تحت تاثیر قرار دهند. رطوبت و درجه حرارت بالا می‌تواند واکنش‌های شیمیایی خطرناکی را در سایر محصولات شیمیایی ایجاد کند، بنابراین در این موارد کنترل دما به اندازه کنترل کیفیت به نفع است.

سخن آخر

در این مطلب درباره کاربرد ماشین‌های سردخانه‌ای صحبت کردیم و دیدیم که کاربرد این ماشین‌ها بیشتر از تصور همگان است. بنابراین، اگر شما هم فکر می‌کنید که ماشین‌های اتاقک دار سردخانه‌ای برای تجارت شما ضروری است، احتمالاً حق با شماست! قبل از اینکه تابستان امسال برای استفاده از این خدمات تصمیم بگیرید، مسافتی که محصولتان باید طی کند و همچنین دما و رطوبتی که برای نگهداری آن نیاز دارید را مشخص کنید.

منبع

مهار تورم و رشد تولید


آخرین مقالات

قفل و لولا سردخانه های خودرو

قفل و لولا سردخانه های خودرو

سردخانه ماشینی چیست؟

سردخانه ماشینی چیست؟

عایق سردخانه‌ ای و انواع آن

عایق سردخانه‌ ای و انواع آن


دسته بندی مقالات


مشتریان ما

شرکت پویشگران دانش طب کاسپین

شرکت پویشگران دانش طب کاسپین

شرکت کار آفرینان سرد آذر دلفین

شرکت کار آفرینان سرد آذر دلفین

شركت طراحی مهندسی سيمان سازان

شركت طراحی مهندسی سيمان سازان

مشاوره رایگان